List do MEN w/s wypowiedzi prof. Urszuli Dudziak

0 Comments

„Cel antykoncepcji jest niegodziwy, chce uszkadzać coś, co jest zdrowe, coś co jest właściwe. (…)
Antykoncepcja narusza godność osoby, dowodzi niedojrzałości w sensie seksualnym i prokreacyjnym. (…)
Każdy z nas, kto decyduje się na stosowanie antykoncepcji decyduje się na umniejszenie własnej godności. Kobieta stosująca antykoncepcję czuje się używana, a nie kochana. (…) stosując antykoncepcję (przyp. aut.) sprowadzam męża do instrumentu uciech seksualnych, albo jestem sprowadzana do instrumentu uciech seksualnych.”

Powyżej znajdują się fragmenty wypowiedzi prof. Urszuli Dudziak w trakcie konferencji “Poznaj prawdę o antykoncepcji. Antykoncepcja czy naturalne planowanie rodziny?” organizowanej przez Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Legnickiej, Stowarzyszenie Civitas Christiana oraz legnicki oddział PiS z Senator Dorotą Czudowską, 22 marca 2014 r., Legnica.

Zespół Prawny Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny wystosował do Ministerstwa Edukacji Narodowej list, w którym prosi o ustosunkowanie się do wypowiedzi prof. Urszuli Dudziak, ekspertki MEN ds. podstawy programowej. Zespół z niepokojem odnotował narzucanie przez profesor Dudziak w swoich wystąpieniach publicznych osądów światopoglądowych dot. spraw seksualności, sprzecznych z nauką i europejskimi standardami.

Przeczytaj list Zespołu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *